O3D

Monitorování úplnosti a kooperace s roboty pomocí 3D kamery O3D

slider2 (3)

Nekompletní dodávky: – Už nikdy! 

Když zákazník dostane paletu s neúplným balením, z pravidla ji celou vrátí zpět. Vede to nejen k nespokojenosti zákazníka, ale také k dodatečným nákladům. Monitorování úplnosti dodávky poskytuje řešení tohoto problému. Z pravidle se umisťují jednotlivé senzory nad každou jednu pozici sledovaného produktu. Nicméně toto řešení není flexibilní v případě, že se mění typ nebo rozměr předmětu. Také při změně barvy nebo struktury, občas i vlivem okolního osvětlení jsou standardní senzory ve své funkci limitovány. Proto byla nezbytná změna.

Tuto změnu přináší systém monitorování pomocí 3D senzorů. 3D senzor srovnává předměty shora a srovnává s modely definovanými uživatelem a v případě odchylky signalizuje chybný stav. Senzory rad O3X jsou pro tyto aplikace jako stvořeny a díky svým vlastnostem mohou být jednoduše integrovány do různých odvětví automatizace.

Váš pomocník v balící technice

  • Intuitivní nastavení snímaných produktů a balení
  • Spolehlivá detekce přeplnění, nebo chybějících částí
  • Sledování polohy, úhlu natočení a výšky produktu
  • Nezávislé na barvě a odolné vůči okolním světelným vlivům
  • Technologie PMD (time-of-flight)
  • Ethernetové rozhraní i fyzické DI/DO

Jako oficiální integrátor firmy ifm pro český trh, nabízíme integraci, propojení kamerového snímače O3D s vašim robotem.  Jeho kompletní instalaci na místě a nastavení požadovaných výstupních dat jako jsou například: souřadnice, úhel natočení či výška produktu.

Add Comment